4 kwi 2018

Kiedy warto wymieniać fleki?

Kiedy warto wymieniać fleki?

Kiedy warto wymieniać fleki? Flek jest elementem eksploatacyjnym buta i jest zaprojektowany tak by się zużywał, tak jak opony lub klocki hamulcowe. Bez regularnej obserwacji swoich butów i wymiany fleków na czas możemy doprowadzić do zniszczenia obcasa, a nawet skóry cholewki.

W obuwiu zwykle najpierw ściera się obcas. Ścieranie obcasa zależne jest od jego kształtu, wysokości oraz od materiału, z którego obcas został wykonany. Wierzchnik gumowy znacznie przedłuża trwałość obcasa.

Jeśli buty są wykonane z dobrej jakości materiałów istnieje możliwość odbudowania zniszczonego obcasa skórą kruponową, ale znacznie zwiększa to koszt naprawy. W butach niższej jakości, gdy podeszwa wykonana jest z jednego kawałka gumy, często nie ma możliwości naprawy przechodzonego obcasa i jedynym ratunkiem jest wymiana całych spodów lub dorobienie nowych obcasów z drewna lub skóry.

Ekstremalnym przykładem zaniedbania fleków jest całkowite ich zdarcie w damskich szpilkach. W takiej sytuacji, w najlepszym przypadku, naprawa polega na rozwierceniu starych obcasów i zamontowaniu nowych fleków. Przeważnie jednak jedynym wyjściem jest wymiana całych obcasów na nowe.

Wiadomym jest, że lepiej zapobiegać niż naprawiać. Sposobem na uniknięcie kosztownych i inwazyjnych napraw obcasów i spodów jest regularna wymiana fleków do czego oczywiście zachęcamy :- )

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Wybrane produkty

w naszym sklepie

W naszej ofercie znajdują Państwo się: renowacja obuwia, sezonowa konserwacja skóry oraz dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.