3 kwi 2018

Jak zadbać o buty zamszowe i nubukowe?

Buty zamszowe i nubukowe – ciężkie czy łatwe w użytkowaniu?


Wnioskując po ilości pytań jakie dostajemy od naszych klientów z butami zamszowymi lub nubukowymi jest największy problem. Kluczem do długiego i satysfakcjonującego użytkowania butów z tego rodzaju skóry jest odpowiednie przygotowanie i systematyczność.
Jedynie niektórzy producenci zabezpieczają fabrycznie sprzedawane obuwie, dlatego nowe buty należy od razu zabezpieczyć impregnatem typu Nano.

wielki-shoe-nano-protector.jpg

Jednym z problemów z jakimi najczęściej borykają się użytkownicy „włochatych” butów jest sklejanie się włosków. Jeśli nie dbamy o nie od regularnie, powierzchnia buta może w niektórych miejscach przypominać skórę licową (np. na piętach, a jest to spowodowane np. jazdą samochodem).

Przykład zlicowanej skóry na pięcie.


Pomóc nam może niezwykle proste narzędzie – szczoteczka nylonowo-miedziana. Należy nią czesać skórę okrężnymi ruchami, we wszystkie strony świata. W ten sposób usuwamy kurz, piasek i inne zanieczyszczenia, a co najważniejsze stawiamy włoski do pionu.

Jeśli zauważymy, że skóra jest przybrudzona – najlepiej użyć delikatnego płynu czyszczącego, który bardzo szybko odparuje.

Na koniec odnowienie koloru i impregnacja. Jeśli nasze buty wypłowiały i ich barwa nie jest już tak soczysta jak na początku, możemy użyć renowatora. Są to spraye pigmentujące i można je porównać do pasty do butów. Na samym końcu używamy Nanoprotectora i jesteśmy gotowi na kolejny dzień wyzwań.

Wybrane produkty

w naszym sklepie

W naszej ofercie znajdują Państwo się: renowacja obuwia, sezonowa konserwacja skóry oraz dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.