7 maj 2019

Błysk czy mat?

„[…]Trochę za bardzo jak Al Capone.”

- powiedział klient, nie odnosząc się do sławnych spektatorów ale swych granatowych loafersów, gdy uznał ich wykończenie za zbyt błyszczące.

- Żaden problem - odpowiedziałem. Proszę przyjść jutro, będą zmatowione.

Większość skórzanych butów można wykończyć na matowo lub błyszcząco. Jest to proste i wymaga jedynie użycia odpowiednich produktów. Ten sam but, jak ww. przykładzie, może mieć dwa oblicza. Wszystko zależy od Ciebie.

Matowe wykończenie przyjęło się jako efekt pożądany dla nieformalnych kreacji. Mniej rzuca się w oczy, a ślady użytkowania są mało widoczne. Dedykowany produkt do takich wykończeń to Saphir Oiled Leather - kosmetyk z dodatkiem tłuszczu z gęsi. Bezbarwny lub z pigmentem, nada matowy finisz minimalnym nakładem sił. Kup Saphir Oiled Leather i po wcześniejszym (obowiązkowym!) oczyszczeniu skóry nałóż na buta za pomocą szmatki lub szczotki. Voila! Matowa para gotowa do drogi.

Błyszczące buty to standardowy element kreacji formalnych. Wysoki połysk ma również zwolenników na co dzień, gdyż nic tak dobrze nie pokaże dbałości o szczegóły jak połyskujące kroki. Przepis jest prosty - kup POMMADIER i wosk Pate De luxe. Po oczyszczeniu (obowiązkowym!) za pomocą szmatki należy nałożyć wpierw Pommadier, następnie wyszczotkować - ciepło wytworzone z tarcia ułatwia wchłanianie składników odżywczych oraz tworzy pierwszą warstwę. Cały proces należy powtórzyć z woskiem, który finalnie nada wysoki połysk.

Oba efekty są w Twoich rękach i tylko Twojej zachcianki zależy, który pokażesz światu. Mat - kup Saphir Oiled Leather, blask - kup Saphir Pommadier i wosk Saphir Pate de Luxe. No to jak - blask czy mat?

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi wpisami z zakładki PORADNIKI.