5 kwi 2020

Wspomnienie lazurowego wybrzeża

Większość z nas siedzi dziś w domach, wspominając z rozrzewnieniem czasy kiedy kupienie biletu i wybranie się na drugi koniec świata było bajecznie proste. Jako że w tym momencie jest to niemożliwe, chcieliśmy zabrać Was w krótką wirtualną podróż…

Lazurowa woda, szum spienionych fal, ciepło letniego słońca oraz zapach orzeźwiającego powietrza – każdy, kto choć raz doświadczył przebywania nad lazurowym wybrzeżem nigdy nie zapomni tego przepięknego uczucia, które towarzyszyło spacerom w tej błogiej scenerii.

Patynowane lotniki, wyglądające jak morskie fale lśniące w słońcu na lazurowym wybrzeżu? A właściwie czemu nie? Chcąc zachować wspomnienia na dłużej i w dowolnej chwili je przywoływać, zdecydowaliśmy się pomalować lotniki TLB Mallorca (od Patine.pl) właśnie w takich barwach.

Wielu z Was zapewne powie - to nie są buty pierwszej potrzeby! A my odpowiemy – to nie są to nawet buty drugiej ani trzeciej potrzeby! ;-)

Ale drodzy Państwo, uwierzcie - jakże przyjemnie jest wymyślić wyjątkowy projekt, a później patrzeć jak nasz pomysł zamienia się w rzeczywistość.

Malowane buty to często coś ekstrawaganckiego, coś zupełnie specjalnego, coś czego na pewno nie znajdziemy w sklepie. Często jest to wzór tak oryginalny, że pasuje do jednej jedynej stylizacji. Chcemy mieć takie buty na specjalną okazję, po to, by cieszyły nasze oko uzupełniając kolekcję uniwersalnych klasyków. To sztuka!

Oczywiście, klienci często decydują się również na patynację w stonowanych kolorach, rezygnując z tak zwanego „peacock effect”. Buty pasują wtedy do casualowych stylizacji na co dzień, a tylko wprawne oko wychwyci, że buty są w 100% spersonalizowane i wyglądają dokładnie tak jak chciał tego właściciel. Jak się zabrać za taki projekt? Buty malujemy oczywiście na zamówienie klienta, ale zanim do tego dojdzie musimy we współpracy z Patine.pl ustalić który model i jaki rozmiar pasuje do stopy. Jak tylko buty przychodzą do nas z fabryki pędzle idą w ruch.

W przypadku wzoru przypominającego lagunę największym wyzwaniem jest walka z dążeniem do tworzenia symetrii! Mimowolnie nasz mózg woli tworzyć wzory symetryczne, nawet jeśli o tym nie myślimy. Zachowanie nieregularności przy malowaniu jest dużo trudniejsze niż stworzenie regularnego wzoru, jest też kluczowe, by wzory tego typu zachowały naturalność. Wieloetapowy proces tworzenia wzoru musi być zatem ściśle kontrolowany, aby efekt finalny był lekki i niewymuszony.

Ktoś mógłby pomyśleć „piękne buty, ale jak ja dobiorę do tego pasek?!” – uspokajamy, pasek (marki Sartolane) również stworzymy tak, aby pasował do butów, dokładnie jak na poniższym zdjęciu.

Patynowanie butów to subtelny sposób na wyrażenie swojej indywidualności bez względu na panującą modę, w zgodzie z samym sobą. W dobie masowej produkcji, kiedy identyczne produkty możemy znaleźć na całym świecie, jest to wyrażanie siebie poprzez mocno spersonalizowaną i praktyczną sztukę, niosącą ogromną satysfakcję!

Jeśli planujesz skorzystać z naszych usług jak tylko sytuacja związana z epidemią zostanie rozwiązana – nie czekaj! Już dzisiaj zakup VOUCHER na wybraną przez siebie kwotę, obejmujący dowolne usługi lub produkty dostępne w naszej pracowni. W ten sposób pomożesz nam przetrwać ten trudny czas nie wychodząc z domu, a my odwdzięczymy się najlepiej jak potrafimy – naszą pracą! Każda cegiełka się liczy.

Oferujemy 20% rabat na kwotę do wykorzystania, aczkolwiek jeśli ktoś może pozwolić sobie na zakup vouchera bez zniżki – będziemy bardzo wdzięczni.

Link do VOUCHERA - bit.ly/WSPIERAMRZEMIOSLO

Zachęcamy również do skorzystania z darmowego odbioru butów przez nas z Twojego domu na terenie Warszawy.

Link do usługi kurierskiej - bit.ly/odbiorbutow – szczegóły na stronie.

Wybrane produkty

w naszym sklepie

W naszej ofercie znajdują Państwo się: renowacja obuwia, sezonowa konserwacja skóry oraz dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.