3 lip 2017

Renowacja dla forum But w Butonierce - Barker

Poniższa renowacja została wykonana w ramach konkursu dla użytkowników forum But w Butonierce. Dla wyłonionych w ramach konkursu 10 użytkowników forum wykonaliśmy renowację i naprawy szewskie zupełnie za darmo. Na naszym blogu znajdziecie Państwo jedynie fragment tej fotorelacji. Aby zobaczyć całość zapraszamy do odwiedzenia forum But w Butonierce

Historia firmy:

Założona w 1880 roku przez Arthura Barkera manufaktura mieściła się w pierwszych latach działalności w jego domu, w samym sercu rzemieślniczego zagłębia Northamptonshire. Wymyślony przez niego innowacyjny sposób konstrukcji buta zapewniał nieprzemakalność podeszwy, dzięki czemu cieszył się ogromną popularnością. Aby sprostać stale rosnącej ilości zamówień Barker zatrudniał coraz więcej okolicznych rzemieślników.

Po 25 latach działalności manufaktura została przeniesiona do małej fabryki, co pozwoliło zwiększyć produkcję i zdobywać nowe rynki zbytu. Najstarszy syn Charles został importerem skóry, a dwóch pozostałych ciężko pracowało aby wywiązać się z kontraktu na dostarczenie wojskowych butów dla brytyjskiej armii na potrzeby I Wojny Światowej. W 1920 roku aż 75% produkcji eksportowane było do południowej Afryki.

Po II Wojnie Światowej rodzina Barkerów zbudowała nową fabrykę na potrzeby produkcji obuwia damskiego, a to pozwoliło pracownikom starej fabryki skupić się tylko i wyłącznie na butach męskich. W 1955 roku firma świętowała 75 lecie, jednocześnie za sterami firmy zasiadła czwarta generacja rodziny Barkerów, która nie przestała podążać ścieżką wytyczoną przez poprzedników. W 1986 roku zbudowano nową, bardzo nowoczesną fabrykę w Earls Barton, zaledwie kilkaset metrów od pierwszego zakładu produkcyjnego założonego w 1880.

Dziś właścicielami firmy jest międzynarodowa grupa kapitałowa, która zobowiązała się utrzymywać najwyższe standardy szewstwa z uszanowaniem 135 letniej tradycji w produkcji obuwia.

Wybrane produkty

w naszym sklepie

W naszej ofercie znajdują Państwo się: renowacja obuwia, sezonowa konserwacja skóry oraz dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.