22 cze 2016

Patynowanie Loake'ów!

To zlecenie od początku było nietypowe. Klient nie był w stanie powiedzieć, jaka jest historia oddanych do renowacji butów, ponieważ nabył używaną parę Loake z linii Shoemakers na jednej z angielskich aukcji.

Na czubku obydwu butów widać było dziwne przebarwienia. Na początku myśleliśmy, że różnice w kolorze da się zniwelować usuwając nałozone wcześniej pasty oraz woski. Ku naszemu zaskoczeniu Renomat marki Saphir rozpuszczał położoną na butach farbę, pod którą zaczęła się pojawiać jasna, gotowa do przyjęcia nowych barwników skóra. Poprzedni właściciel, lub jego szewc, użył niewłaściwej farby do pomalowania tych butów i zrozpaczony właściciel był zmuszony się ich pozbyć.

Farbę usunęliśmy zmywaczem Decapant przygotowując skórę do przyjęcia patyny. Właściwą farbą w tym przypadku jest Tintura marki Saphir używana przez większość specjalistów zajmujących się patynowaniem obuwia. Patynowanie, czyli ręczne malowanie butów daje praktycznie nieograniczone możliwości w kwestii doboru koloru jak również techniki malowania. Oczywiście jak zawsze jest jeden warunek: skóra musi być dobrej jakości.

Loake'i po naszych zabiegach uzyskały niestandardowy wygląd - jak Wam się podoba efekt końcowy? Chcielibyście mieć takie buty?

d

Wybrane produkty

w naszym sklepie

W naszej ofercie znajdują Państwo się: renowacja obuwia, sezonowa konserwacja skóry oraz dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.