12 cze 2024

Dlaczego wydaliśmy majątek na system do obsługi Waszych zamówień?

Niektórzy pukali się w głowę, mówili że to szaleństwo. Straszyli nas, mówiąc, że przeinwestujemy, że usługi IT są szalenie drogie. Ale odpowiedź jest prosta - nie chcieliśmy być typowym zakładem szewskim, w którym panuje wszechobecny bałagan. Jeśli mamy prowadzić rzemieślniczy biznes, to tylko na naszych warunkach, gdzie panujemy nad wszystkim, co się dzieje!

Zależało nam na stworzeniu miejsca, gdzie każdy klient może być pewien, że jego przedmioty są bezpieczne (strzeżone osiedle, monitoring całej pracowni, ubezpieczenie OC, fotografowanie przedmiotów przed i po naprawie), a obsługa przebiega sprawnie i transparentnie.

Problemy tradycyjnych zakładów szewskich

W tradycyjnym zakładzie szewskim często panuje chaos. Nic nigdy nie wiadomo, ustalenia z klientem są „na gębę”, a klient nie ma potwierdzenia, co stanie się z jego przedmiotami, w jakiej cenie i na kiedy będą gotowe. Aby dowiedzieć się, czy buty są gotowe, trzeba dzwonić lub pisać. Buty odbierane są na podstawie karteczki, którą łatwo zgubić. Nikt nie rejestruje kto i kiedy odebrał zamówienie.

Często też szewc w popłochu próbuje nadganiać opóźnienia, obiecując nierealne terminy z obawy przed utratą zlecenia. Do tego smutnego obrazu dochodzą firmy, które kasują swój profil na Google, aby uniknąć negatywnych opinii, lub tworzą nowe profile, żeby wyzerować już zepsutą reputację.

Nasze nowoczesne rozwiązanie

U nas wszystko jest widoczne jak na dłoni. Wystarczy, że poprzez link wejdziesz na swój profil klienta i sprawdzisz listę swoich butów, ich aktualny status i jakie naprawy zostaną wykonane. Możesz zobaczyć, które buty są w trakcie naprawy, które są już do odbioru, a które zostały odebrane lub wysłane. Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcia przed i po, wysyłamy link do chmury, gdzie wszystkie zdjęcia są zarchiwizowane.

Odbiór butów odbywa się poprzez pokazanie indywidualnego kodu QR, który skanujemy i rejestrujemy w systemie. Jeśli nie możesz odebrać naprawy osobiście, możesz przekazać kod QR osobie odbierającej w je Twoim imieniu.

Przykład z życia

Niedawno mieliśmy sytuację, w której w ciągu jednej godziny pojawiły się dwie klientki z łącznie 54 parami obuwia. Bez sprawnego i dostosowanego do naszych potrzeb systemu nie wyobrażamy sobie obsłużenia tak dużych zamówień i zachowania porządku. Dzięki temu jesteśmy pewni, że dotrzymamy terminów i zaprognozujemy je sensownie. System prognozuje czas zakończenia naprawy w zależności od tego, który z naszych specjalistów będzie się nią zajmował.

Obsługa zamówień wysyłkowych

Jesteśmy w pełni przygotowani do obsługi zamówień wysyłkowych. Wystarczy, że wyślesz buty, załączysz swoje dane w paczce, a my dodamy przedmioty do systemu z propozycją napraw. Otrzymasz maila z listą butów, propozycją napraw i możliwością opłacenia bezpośrednio przez link do szybkiej płatności. Jeśli chcesz zmienić wycenę lub dodać komentarz do konkretnego przedmiotu, od razu to zobaczymy i odpowiemy.

Automatyzacja i brak pomyłek

Płatności księgują się automatycznie, a przedmioty trafiają na listy specjalistów. Następnie są realizowane zgodnie z ustalonym terminarzem i w odpowiedniej kolejności. Po zakończeniu naprawy, specjalista oznacza, że jest ona gotowa do odbioru lub wysyłki. Taka informacja trafia do specjalnego inboxu, co eliminuje ryzyko przeoczeń.

Bezpieczeństwo i przejrzystość

Dzięki naszemu systemowi czujemy się bezpiecznie i spokojnie, a Wy widzicie wszystko czarno na białym: co będzie zrobione i na kiedy. Jeśli istnieje ryzyko, że nie dotrzymamy terminu, od razu jest to widoczne w Waszym profilu - gdzie widzicie aktualną prognozę zakończenia napraw. Oczywiście czasami zdarzają się opóźnienia z powodów losowych, takich jak np. nieobecność fachowca który jest na zwolnieniu lekarskim.

Indywidualne podejście

Jeśli potrzebujesz coś zrobić szybciej np. w trybie ekspresowym lub chcesz gwarancji terminu, możemy to oznaczyć podczas ustaleń zakresu naprawy, a my dostarczymy zamówienie zgodnie z umową.

Niemal każdego dnia przekonujemy się, że ta inwestycja chociaż nas przerażała to miała wielki sens i bardzo możliwe, że teraz jesteśmy białym krukiem na rzemieślniczym rynku. Nasze priorytety to profesjonalizm i efektywność. Gdy zlecasz naprawę w naszej pracowni otrzymujesz gwarancję transparentności i najwyższą jakość usług.

Przyjdź i zobacz, jak dbamy o Twoje buty – od momentu przyjęcia zlecenia aż po odbiór gotowej naprawy. Czekamy na Ciebie!