19 wrz 2016

Buty warte swojej ceny : Meermin

Trzewiki widoczne na zdjęciach dotarły do nas w stanie nienadającym się do użytkowania. Właściciel próbował usunąć przebarwienia na czubku buta, co poskutkowało całkowitym usunięciem fabrycznego wykończenia. 

Po długich dyskusjach doszliśmy do wniosku, że najlepszym sposobem na uratowanie tej pary będzie… doprowadzenie drugiego czubka do takiego samego stanu. W tym szaleństwie jest metoda - wychodząc z surowego materiału mogliśmy obydwa buty pomalować takim samym odcieniem farby, co pozwoliło na wyrównanie kolorytu i ich ujednolicenie.

Naprawa butów była możliwa, ponieważ zostały wykonane z dobrej jakości skóry. Jest to jeden z powodów dla których Meermin jest kolejną marką, którą chcielibyśmy Państwu przybliżyć.

Od samego początku Meermin kierował się polityką mającą na celu znalezienie optymalnego rozwiązania między zastosowaniem materiałów najwyższej jakości przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów. Właścicielem firmy jest Pan Pepe Albaladejo, którego nazwisko jest identyczne jak nazwisko jednego z właścicieli znanej hiszpańskiej marki Carmina (o niej też wkrótce napiszemy :-) ).

Otóż Pan Albaladejo, aby zapewnić wysoką jakość i niski koszt produkcji, zastosował dosyć ryzykowną PR-owo strategię, w której połowa pracy nad butami wykonywana jest w Chinach, a połowa w firmowej fabryce na Majorce. Dzięki temu był on w stanie stworzyć asortyment wysokiej klasy dostępny w rozsądnych cenach dla klientów na całym świecie.

Firma Meermin powstała w 2001 roku i od razu zaczęło być o niej głośno. W naszej pracowni co jakiś czas mamy do czynienia z butami tej marki i możemy z czystym sumieniem je polecić.

Jeśli Twoje buty również wymagają renowacji to zapraszamy do skorzystania z naszej usługi <klik> .