16 gru 2020

Buty mistrza na warsztacie - Santoni

Wracamy z dawno niewidzianą na naszym blogu serią: buty mistrza na warsztacie!


Santoni - bo o nich mowa, przewijały się przez naszą pracownię wiele, wiele razy. Praca z nimi to zawsze duża przyjemność dla naszych specjalistów, ponieważ ciężko znaleźć drugiego producenta obuwia (w szczególności obuwia Ready-to-wear), który przykłada tak dużą uwagę do jakości wykonania. Odnosi się to głównie do skóry - a na tym Wielki Shoe zna się całkiem nieźle.

Skóry zawsze są doskonałe, bardzo chłonne, chętnie "współpracujące" z osobą przeprowadzającą renowację, dające nadzieję na to, że but posłuży wiele lat, nawet podczas intensywnego użytkowania.

W przypadku pary widocznej na zdjęciach konieczne było przeprowadzenie jednego z najbardziej wymagających zabiegów z naszej oferty: "Powrót do życia".


W przypadku takiej naprawy niezbędne jest przeprowadzenie pełnej procedury oczyszczającej skórę. Używamy do tego specjalnych płynów czyszczących, które usuwają stare, zaschnięte już warstwy kosmetyków, a następnie czyścimy skórę na mokro specjalistycznym mydłem glicerynowym do siodeł.

Skóra po takiej terapii szokowej oddaje wszystko co w niej "siedzi", ale niestety jest też bardzo wysuszona i aż prosi o to by ją odżywić.

Na zdjęciach wygląda to tak, jakby podczas czyszczenia usunięta została część farby, ale to tylko złudzenie. Po odżywieniu skóra odzyskuje bardzo dużą część swojej barwy, ponieważ pigmentacja farbami penetrującymi (a tak została pomalowana na etapie produkcji) przypominają tatuaż.

Oczywiście absolutnie nie zaszkodzi butom mała dawka nowej farby nałożonej techniką "suchego pędzla" - tu użytą by sprawić, żeby na cholewce coś się działo, i zaznaczyć na niej ciekawą gradację koloru.

Po odżywieniu specjalnymi balsamami pozostaje już tylko "wykończeniówka". Kremy i woski którymi możemy podkreślić wspomniane wcześniej cieniowanie oraz dodatkowo odżywić, zmiękczyć i zabezpieczyć skórę przed niekorzystnym wpływem zimowej aury.

Efekt?

Prawie jak nowe. Właśnie dlatego lubimy pracować z butami Santoni oraz innymi markami które dbają o jakość swoich surowców.

Na deser - historia marki Santoni w dużym skrócie. Miłego czytania!

Marka powstała w 1975 roku. Wizją Andrea Santoni było pokazać bogate dziedzictwo kulturowe włoskiego rzemiosła. Początkowo założyciel stał na czele warsztatu specjalizującego się w luksusowym obuwiu. Dziś szefem firmy jest jego syn Giuseppe, który będąc za sterami podniósł markę firmy do rangi globalnej ikony!

założyciel - Andrea Santoni. 

Tradycja i innowacja to dwa filary sukcesu Santoni. Te dwie cechy przyciągają wyrafinowanego i świadomego klienta, który oczekuje doskonałego stylu oraz wysokiej jakości. Niektórzy mistrzowie obuwniczy pracują w firmie od samego początku będąc świadkami jak długą drogę przeszła firma jednocześnie nie tracąc swojej autentyczności.
Santoni deklaruje szacunek dla przeszłości, ale również dbałość o przyszłość! W siedzibie firmy wykorzystuje się zasoby energii odnawialnej zarówno dla powierzchni biurowych jak i produkcyjnych.
Tą samą wrażliwością kierują się przy doborze materiałów stosując ostrą selekcję oraz tylko i wyłącznie naturalne materiały - definiując w ten sposób świat Santoni.

Ciekawe prawda? :-)

Chcesz żebyśmy odnowili także Twoje buty?

Kliknij TUTAJ - po wysłaniu zgłoszenia bezpłatnie odbierzemy Twoje buty (lub inne skórzane przedmioty) z dowolnego miejsca w Polsce.

Zapraszamy!