10 cze 2019

Buty mistrza na warsztacie - Berluti

Alessandro Berluti założył swoją legendarną pracownię w 1895 roku w słynnym regionie szewskim Marche we Włoszech. Stawiając na klasykę przez długie lata nie proponował innych kolorów niż brąz lub czerń. Zakotwiczeni w swej estetyce szewcy wyrzucili do kosza projekt samego A. Warhola, uznając go za dziwaczny. Po prawie 100 latach firma została wykupiona przez konglomerat LVMH, który zarządził rozszerzenie oferty o ubrania oraz galanterię. Będąc marką z najwyższej półki Berluti pozostaje wierną tradycji, utrzymując bespoke w pełnej krasie tego słowa.

 Niedawno mieliśmy przyjemność zająć się butami Berluti należącymi do Pana Artura -powierzył on nam ożywienie brązowych brogsów, poprzez delikatną patynę. Zadecydowaliśmy się na ingerencję pasującą do właściciela – utrzymaną w klasycznym stylu, nadającą butom efektu głębi. Pierwotny kolor skóry był bardzo trwały, w związku z czym zachowaliśmy go jako bazę i punkt wyjściowy do przyciemnienia noska i elementów granicznych. Jak widać, czasem wystarczy dyskretnie uwydatnić szczegóły, aby nadać butom „nowe życie”. Jak oceniacie efekt końcowy?

Wybrane produkty

w naszym sklepie

W naszej ofercie znajdują Państwo się: renowacja obuwia, sezonowa konserwacja skóry oraz dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.